Посвідка на проживання - це документ, який підтверджує право закордонного громадянина, знаходиться в Україні на законних засадах, протягом тривалого періоду і не залежить від оформленої візи або же строку перебування 90 днів, у випадках безвизового режиму.
Законодавством України передбачені різні основи для її отримання. Одним із найпоширеніших підстав для ПТП є шлюб. На сьогоднішній день шлюби між представниками різних країн дуже поширені і наша країна не має винятком. Безліч українців перебуває у шлюбі з громадянами інших країн. Так же, є багато іноземців, які перебувають у шлюбах між собою і тимчасово або постійно проживають на території України. На основі шлюбу, залежно від ситуації, можна оформити або посвідку на тимчасове проживання (ПТП), або посвідку на постійне проживання (ППП). Давайте розглянемо більш детально, як можна оформити тимчасове і постійне ВНЖ в Україні на підставі шлюбу та що для цього потрібно.
Іноземцю, який тільки вступив у брак із громадянином України, можна оформити посвідку на тимчасове проживання терміном на 1 рік з можливістю подальшого її обміну (продовження) необмежену кількість разів у випадку, якщо шлюб не переривається.
Отримання посвідки на тимчасове проживання в цьому випадку має свої особливості:
Згідно із законодавством, оригінал паспорта пред'являється громадянином України особисто під час подачі документів, таким чином при подачі документів обов'язково присутність обох подружжів.
Разом з цими документами іноземець подає і документи, які є загальними для будь-якого ВВНЖ: переклад паспорта, фотографії, поліс медичного страхування.
Коли шлюбу між іноземцем та громадянином України виповниться 2 роки, то в іноземного громадянина з'являється право подати документи на отримання посвідки на постійне проживання.
Посвідка на тимчасове проживання на підставі шлюбу з іноземним громадянином мають право отримати чоловік / дружина іноземного громадянина який прибув в Україну на тимчасове проживання, наприклад в зв'язку з роботою, і вже отримав в Україні тимчасову посвідку на проживання.
Особливісті цієї категорії:
Посвідка на постійне проживання на цій підставі отримати не можна.
Іноземець, який перебуває у шлюбі з громадянином України понад 2-х років, має право на отримання дозволу на імміграцію в Україну та посвідку на постійне проживання Украине. Ця процедура складніша, ніж процедура отримання тимчасової посвідки на проживання. Вона проходить в два етапи:
1) отримання дозволу на імміграцію в Україну;
2) виготовлення постійного ВНЖ.
На видачу дозволу на імміграцію законодавством відводиться 1 рік, з дати подачі документів, але на практиці це займає від 4 до 12 місяців. Особливості отримання цього дозволу ми розглянули в окремій статті, яка присвячена питанню отримання дозволу на імміграцію. Без проходження цього етапу отримати постійний вид на проживання неможливо.
Для отримання дозволу необхідно зібрати необхідний пакет документів і подати в міграційну службу. Якщо Вам необхідна допомога в цьому питанні співробітники нашої компанії з радістю Вам у цьому допоможуть. Документи подаються до відповідного підрозділу ДМС відповідно до місця реєстрації іноземця з тимчасового ВНЖ (або за місцем майбутньої реєстрації). Документи подаються тільки особисто іноземцем. Для подачі документів на імміграцію по шлюбу з громадянином України необхідні наступні документи:
Після того як іноземець отримає дозвіл на імміграцію він може подавати документи на виготовлення ПВНЖ. Для подачі документів на ПВНЖ йому знадобиться:
Посвідка на постійне проживання видається на 10 років.
Кожні 10 років іноземцю необхідно буде обмінювати його на новий.
Отримати постійну посвідку на проживання на підставі шлюбу з іноземцем можливо тільки в тому випадку, якщо у одного з подружжя вже є дозвіл на імміграцію в Україну.
У цьому випадку, як і в попередньому, спочатку необхідно отримати дозвіл на імміграцію в Україну і тільки після цього можна подавати документи на виготовлення ПВНЖ.
Отримання дозволу на імміграцію для даної категорії іноземців складніше, ніж в попередньому випадку по шлюбу з громадянином України, так як вона ставиться до квотової категорії. Це означає, що кількість іноземців, які можуть подати документи на цій підставі обмежена. На початку кожного року КМУ встановлює квоту іноземців, які можуть подати документи у цій підставі. Якщо кількість іноземців, які можуть подати документи в цьому році вже досягнуто, то Вам доведеться чекати наступного року і встановлення нової квоти. У разі шлюбу з громадянином України цих обмежень немає, але є умова перебування в шлюбі понад два роки.
Кількість документів, які необхідно подати на дозвіл на імміграцію також більше. До документів, які ми згадували вище, ще додається:
Після того як іноземець отримає дозвіл на імміграцію він точно так само як і в разі шлюбу з громадянином України подає документи на виготовлення ПВНЖ. Перелік документів які подаються на ПВНЖ, відповідають в обох випадках.
Так само, який би вид на проживання ви не оформляли, не забувайте про терміни, встановлених законодавством для їх подачі. Документи на оформлення тимчасової посвідки на проживання, посвідки на постійне проживання, обміну як тимчасового так і постійного видів на проживання, необхідно подавати не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення офіційного терміну перебування в Україні.
У даній статті ми розглянули особливості отримання посвідки на проживання на підставі шлюбу, але звичайно кожна ситуація індивідуальна і може мати свої особливості. Якщо Ви плануєте тривале перебування в Україні, і оформлення документів викликає утруднення, подбайте про це заздалегідь, не займайтеся цим самостійно, довіртеся нашим професіоналам, і Ви отримаєте послугу в найкращій якості.
За більш детальною інформацією та для замовлення послуг нашої компанії Ви можете скористатися формою зворотнього зв'язку або звернувшись до наших спеціалістів за телефонами, вказаними на сайті.