1.jpg

Наші послуги

Новини та публікації

assets/cache/images/images/news/immigratsiya-v-ukrainu_01-80x68-597.jpg

02.02.2021

13 січня 2021 року було внесено деякі зміни до Порядку провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію в Україну
assets/cache/images/images/news/2021.01.19_dtp-80x68-5b6.jpg

19.01.2021

Співробітники ЮК "Лігал Профсервіс" успішно надали інтереси клієнта в Дніпровському суді м.Києва за фактом ДТП за ст. 124 КУпАП.
assets/cache/images/images/news/2020.10.27_migration_novosti-80x68-db0.jpg

27.10.2020

З 13 жовтня 2020 року набули чинності нові зміни, метою яких стало усунення цих незручностей і спрощення процедури оформлення посвідки на проживання в Україні для громадян Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Узбекистану, Молдови
Юридична фірма LegalProfservice » Новини та публікації » Посвідка на тимчасове проживання по шлюбу

Посвідка на тимчасове проживання по шлюбу

Посвідка на проживання по шлюбу

Посвідка на проживання - це документ, який підтверджує право закордонного громадянина, знаходиться в Україні на законних засадах, протягом тривалого періоду і не залежить від оформленої візи або же строку перебування 90 днів, у випадках безвизового режиму.

Законодавством України передбачені різні основи для її отримання. Одним із найпоширеніших підстав для ПТП є шлюб. На сьогоднішній день шлюби між представниками різних країн дуже поширені і наша країна не має винятком. Безліч українців перебуває у шлюбі з громадянами інших країн. Так же, є багато іноземців, які перебувають у шлюбах між собою і тимчасово або постійно проживають на території України. На основі шлюбу, залежно від ситуації, можна оформити або посвідку на тимчасове проживання (ПТП), або посвідку на постійне проживання (ППП). Давайте розглянемо більш детально, як можна оформити тимчасове і постійне ВНЖ в Україні на підставі шлюбу та що для цього потрібно.

ПТП в Україні на основі шлюбу з громадянином України

Іноземцю, який тільки вступив у брак із громадянином України, можна оформити посвідку на тимчасове проживання терміном на 1 рік з можливістю подальшого її обміну (продовження) необмежену кількість разів у випадку, якщо шлюб не переривається.

Отримання посвідки на тимчасове проживання в цьому випадку має свої особливості:

 1. Якщо шлюб між іноземцем та громадянином України був укладений на території України, то для того щоб подати документи на ПТП (ВВНЖ), іноземцю необхідно виїхати з України, оформити в консульстві України довгострокову візу D-13 (возз'єднання сім'ї з громадянами України (по шлюбу), і в'їхати по ній в Україну. Якщо шлюб був укладений в іншій країні, іноземцю також необхідно звертатися за отриманням візи. У разі відсутності візи документи на оформлення ВВНЖ не приймаються. Винятком є ​​7 країн з якими у України абсолютно безвізовий режим (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Узбекистан, Молдова, РФ), представникам цих країн необхідно виїхати з України (змінити ціль перебування в Україні) і в'їхати в назад після укладення шлюбу, без оформлення візи.
 2. Якщо шлюб був укладений за кордоном і свідоцтво про шлюб видано уповноваженими органами іншої країни, то таке свідоцтво про шлюб необхідно легалізувати в установленому законодавством порядку, перевести на українську мову та нотаріально завірити підпис перекладача.
 3. Разом з документами необхідно подати оригінал та копію паспорта громадянина України, з яким іноземець перебуває у шлюбі.

Згідно із законодавством, оригінал паспорта пред'являється громадянином України особисто під час подачі документів, таким чином при подачі документів обов'язково присутність обох подружжів.

Разом з цими документами іноземець подає і документи, які є загальними для будь-якого ВВНЖ: переклад паспорта, фотографії, поліс медичного страхування.

Коли шлюбу між іноземцем та громадянином України виповниться 2 роки, то в іноземного громадянина з'являється право подати документи на отримання посвідки на постійне проживання.

Посвідка на тимчасове проживання в Україні на підставі шлюбу з іноземцем

Посвідка на тимчасове проживання на підставі шлюбу з іноземним громадянином мають право отримати чоловік / дружина іноземного громадянина який прибув в Україну на тимчасове проживання, наприклад в зв'язку з роботою, і вже отримав в Україні тимчасову посвідку на проживання.

Особливісті цієї категорії:

 1. Як і в попередньому випадку необхідно оформити довгострокову візу, тільки цього разу - D-14 (возз'єднання сім'ї з особами, які мають ПТП в Україні), і в'їхати по ній в Україну, за винятком країн про які ми згадували раніше. Представникам країн з винятком необхідно просто переткнути кордон (зробити виїзд-в'їзд) з Україною (змінити мету перебування).
 2. Свідоцтво про шлюб, як і в попередньому випадку, має бути легалізовано в установленому порядку і переведено на українську мову.
 3. Так само необхідно подати документ про наявність достатнього фінансового забезпечення у приймаючої сторони. Це може бути довідка з роботи про доходи чоловіка або ж нотаріально завірена заява про фінансове забезпечення.
 4. Копія ВВНЖ чоловіка, до якого прибув іноземець. Оригінал документа пред'являється особисто його власником.
 5. На цій же підставі (возз'єднання сім'ї з особами, які мають ВВНЖ в Україні), можна оформити ВВНЖ і іншим членам сім'ї іноземця - неповнолітнім дітям, які прибули до батьків або ж непрацездатним батькам іноземця. У цьому випадку замість свідоцтва про шлюб подаються документи, що підтверджують родинний зв'язок з іноземцем у якого є ВВНЖ.

Посвідка на постійне проживання на цій підставі отримати не можна.

Посвідка на постійне проживання по шлюбу з громадянином України

Іноземець, який перебуває у шлюбі з громадянином України понад 2-х років, має право на отримання дозволу на імміграцію в Україну та посвідку на постійне проживання Украине. Ця процедура складніша, ніж процедура отримання тимчасової посвідки на проживання. Вона проходить в два етапи:
1) отримання дозволу на імміграцію в Україну;
2) виготовлення постійного ВНЖ.

На видачу дозволу на імміграцію законодавством відводиться 1 рік, з дати подачі документів, але на практиці це займає від 4 до 12 місяців. Особливості отримання цього дозволу ми розглянули в окремій статті, яка присвячена питанню отримання дозволу на імміграцію. Без проходження цього етапу отримати постійний вид на проживання неможливо.

Для отримання дозволу необхідно зібрати необхідний пакет документів і подати в міграційну службу. Якщо Вам необхідна допомога в цьому питанні співробітники нашої компанії з радістю Вам у цьому допоможуть. Документи подаються до відповідного підрозділу ДМС відповідно до місця реєстрації іноземця з тимчасового ВНЖ (або за місцем майбутньої реєстрації). Документи подаються тільки особисто іноземцем. Для подачі документів на імміграцію по шлюбу з громадянином України необхідні наступні документи:

 • копія паспорта іноземця з перекладом на українську мову;
 • 3 фото 3,5х4,5см;
 • документ, що підтверджує місце проживання в країні громадянства з перекладом на українську мову і в разі необхідності легалізований в установленому порядку;
 • свідоцтво про шлюб - легалізоване в установленому порядку і переведено на українську мову якщо необхідно;
 • копія паспорта чоловіка громадянина України;
 • довідка про відсутність судимості з України.

Після того як іноземець отримає дозвіл на імміграцію він може подавати документи на виготовлення ПВНЖ. Для подачі документів на ПВНЖ йому знадобиться:

 • переклад паспорта на українську мову, з нотаріально завіреної підписом перекладача;
 • наявність візи D-01 (імміграція) в разі необхідності;
 • копія дозволу на імміграцію.

Посвідка на постійне проживання видається на 10 років.

Кожні 10 років іноземцю необхідно буде обмінювати його на новий.

Посвідка на постійне проживання по шлюбу з іноземцем у якого є дозвіл на імміграцію

Отримати постійну посвідку на проживання на підставі шлюбу з іноземцем можливо тільки в тому випадку, якщо у одного з подружжя вже є дозвіл на імміграцію в Україну.

У цьому випадку, як і в попередньому, спочатку необхідно отримати дозвіл на імміграцію в Україну і тільки після цього можна подавати документи на виготовлення ПВНЖ.

Отримання дозволу на імміграцію для даної категорії іноземців складніше, ніж в попередньому випадку по шлюбу з громадянином України, так як вона ставиться до квотової категорії. Це означає, що кількість іноземців, які можуть подати документи на цій підставі обмежена. На початку кожного року КМУ встановлює квоту іноземців, які можуть подати документи у цій підставі. Якщо кількість іноземців, які можуть подати документи в цьому році вже досягнуто, то Вам доведеться чекати наступного року і встановлення нової квоти. У разі шлюбу з громадянином України цих обмежень немає, але є умова перебування в шлюбі понад два роки.

Кількість документів, які необхідно подати на дозвіл на імміграцію також більше. До документів, які ми згадували вище, ще додається:

 • довідка про відсутність судимості з країни громадянства легалізована в установленому порядку і з перекладом на українську мову;
 • переклад паспорта чоловіка на українську мову і копія його постійного виду на проживання;
 • нотаріально завірена заява від чоловіка про те, що він надасть достатнє фінансове забезпечення;
 • медичні довідки про відсутність інфекційних захворювань;
 • документи на житло за місцем майбутньої реєстрації.

Після того як іноземець отримає дозвіл на імміграцію він точно так само як і в разі шлюбу з громадянином України подає документи на виготовлення ПВНЖ. Перелік документів які подаються на ПВНЖ, відповідають в обох випадках.

Так само, який би вид на проживання ви не оформляли, не забувайте про терміни, встановлених законодавством для їх подачі. Документи на оформлення тимчасової посвідки на проживання, посвідки на постійне проживання, обміну як тимчасового так і постійного видів на проживання, необхідно подавати не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення офіційного терміну перебування в Україні.

У даній статті ми розглянули особливості отримання посвідки на проживання на підставі шлюбу, але звичайно кожна ситуація індивідуальна і може мати свої особливості. Якщо Ви плануєте тривале перебування в Україні, і оформлення документів викликає утруднення, подбайте про це заздалегідь, не займайтеся цим самостійно, довіртеся нашим професіоналам, і Ви отримаєте послугу в найкращій якості.

За більш детальною інформацією та для замовлення послуг нашої компанії Ви можете скористатися формою зворотнього зв'язку або звернувшись до наших спеціалістів за телефонами, вказаними на сайті.