Отже, Ви вирішили створити свій бізнес і піти своїм, тернистим шляхом підприємницької діяльності. Для початку діяльності Вам необхідно стати приватним підприємцем або відкрити фірму. Реєстрація компанії не залежно від її організаційно-правової форми є не простим завданням. З огляду на вкорінену в Україні бюрократію, процедура реєстрації може відняти чимало часу і сил, поки не буде досягнутий кінцевий результат. Також необхідно розуміти, що нормативно-правові акти, яке регулює питання державної реєстрації фірми, постановки на облік у податковій службі, органах статистики та інших, динамічно змінюються.
Для успішного початку і продовження ведення бізнесу необхідно безперервно стежити за змінами, які вступають в силу. Співробітники Юридичної фірми «Лігал Профсервіс» знайомі з тонкощами процедури реєстрації, безперервно відстежують будь-які зміни законів і підзаконних нормативних актів і володіють багаторічним досвідом реєстрації компаній будь-яких форм власності. ЮФ «Лігал Профсервіс» надає консультації та надає наступні послуги в сфері реєстрації.
Великий досвід фахівців ЮФ «Лігал Профсервіс» дозволяє досягати гарантованих результатів.
Перш ніж відкрити фірму, її майбутній власник повинен визначитися з її назвою, формою власності, видами економічної діяльності, розмірами статутного капіталу, місцезнаходженням (адресою реєстрації), системою оподаткування та іншими питаннями.
Зареєструвати компанію в Україні не є складним процесом для осіб, які часто стикаються з цим. Оскільки при підготовці документів доводиться часто користуватися нормативними актами, можна відстежувати їх зміни частіше. Також, при цьому напрацьовується практика спілкування з різними реєстраторами. А, як правило, кожен державний реєстратор має власну думку з питання правильності і порядку складання документів, не дивлячись на те, що Закон для всіх один.
Наша компанія орієнтована на результат і, з огляду на зазначені нюанси реєстрації, ми можемо з упевненістю гарантувати швидкий і якісний сервіс в будь-якому регіоні України.
Порядок реєстрації (відкриття) фірм регулюється Законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Порядок постановки компаній на облік в податковій та органах статистики визначаються іншими нормативними актами, затвердженими відповідними органами.
Реєстрацію компанії в Україні здійснюють районні відділи державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців або державні реєстратори при виконавчих комітетах сільських (селищних) рад. Документи на оформлення компанії в Києві подаються безпосередньо учасниками (засновниками) фірми або, при необхідності, уповноваженою особою за дорученням, яка повинна бути посвідчена нотаріально.
Також згідно із законодавством подача документів на реєстрацію компанії в Києві може бути здійснена поштою. Підписи на вкладених в лист документах повинні бути посвідчені нотаріально.
Після внесення до реєстру інформації про новоствореної компанії і присвоєння їй ідентифікаційного коду, можна замовити виготовлення печатки.
Після цього необхідно звернутися до відповідної податкової інспекції за адресою реєстрації компанії для постановки фірми на облік (внести до реєстру) платником єдиного податку або, при необхідності, податку на додану вартість.
Існують наступні основні види форм власності:
- товариство з обмеженою відповідальністю;
- приватне акціонерне товариство;
- публічне акціонерне товариство;
- приватне підприємство.
Відмінність однієї організаційно-правової форми від іншої полягає в порядку створення фірми, порядку і способу формування статутного капіталу, його мінімальний розмір, порядок управління фірмою, відповідальності членів органів управління, а також процедуру прийняття рішень.
Для створення компанії в Україні подаються такі документи:
1. заяву про державну реєстрацію створення фірми за формою №1 (реєстраційна картка). В даній формі необхідно заповнити всі необхідні дані по новостворюваної компанії, включаючи найменування, розмір статутного капіталу, інформацію про засновників, розподіл часток, інформацію про зв'язок з компанією та інше. Заяву підписує особа, яка подає документи на реєстрацію фірми в Києві. Варто звернути увагу на те, що бланки форми останнім часом часто змінюються.
2. рішення засновників про створення підприємства, оформлене протоколом (оригінал).
3. одна редакція установчих документів. Залежно від форми власності вони можуть відрізнятися. Так, це може бути Статут (найпоширеніша форма), установчий договір або положення. Необхідно ретельно опрацьовувати всі розділи і положення Статуту, детально розписувати порядок прийняття рішень кожним органом управління, їх повноваження, компетенцію та інші питання. Адже при виникненні розбіжностей, суперечок, в першу чергу саме Статут буде регулятором даних відносин. Законодавчо не завжди врегульовані всі нюанси діяльності фірми і порядок діяльності може відрізнятися.
4. документи, що підтверджують структуру власників всіх фізичних осіб, які прямо чи опосередковано можуть впливати на прийняття рішень фірмою. Документи повинні відображати всіх осіб, які володіють більшою частиною даної компанії.
5. квитанція, що підтверджує оплату реєстраційного збору.
6. в залежності від типу фірми, організаційно-правової форми, законодавством може бути передбачена подача інших документів. Так, при реєстрації Акціонерного товариства, необхідний документ, що підтверджує внесення частини внеску в статутний капітал.
При реєстрації компанії необхідно визначитися з її адресою реєстрації (місцезнаходженням). Інформація про даний адресу фірми повинна бути і буде внесена до єдиного реєстру юридичних осіб. Згідно із законодавством місцезнаходженням фірми є місце знаходження його виконавчого органу. У зв'язку з цим необхідно враховувати те, що на цю адресу буде приходити поштова кореспонденція, і присутність хоча б одного посадовця за адресою фірми іноді є обов'язковим.
Відсутність компанії за адресою реєстрації (місцезнаходженням) при перевірці податковою інспекцією може спричинити анулювання свідоцтва ПДВ (виняток фірми з реєстру платників ПДВ), розрив договору про подання електронної звітності та інші неприємності. Тому до вибору адреси реєстрації компанії необхідно підходити вкрай відповідально.
Стандартний термін реєстрації фірми в Києві - 1 день.
Протягом цього терміну реєстратор вносить дані про компанії в єдиний реєстр і компанії присвоюється ідентифікаційний код. Необхідно також враховувати, що перед цим необхідно час на розробку Статуту, підготовку і підписання засновниками інших документів. Також частину часу займає постановка компанії на облік платником ПДВ або єдиного податку. Ці дії можуть займати від 3 до 10 робочих днів.
Вартість створення компанії в Києві залежить від її виду та терміновості проекту.
Звернувшись в нашу фірму, ви отримаєте консультацію щодо процедури реєстрації, переваг і недоліків кожної форми власності, відмінності систем оподаткування, а також ми надамо зразки документів для реєстрації.
При необхідності ми допоможемо внести зміни по Вашому підприємству, наприклад, в разі зміни директора, юридичної адреси, розміру статутного капіталу або виду діяльності.
Ні для кого не секрет, що реєстрація підприємств в Києві і не тільки, оточена бюрократичними формальностями, великими чергами перед кабінетами в держорганах.
Співробітники Юридичної фірми «Лігал Профсервіс» - це команда професійних юристів та адвокатів. Ми розуміємо, наскільки важлива підприємцям юридична допомога і зробимо все для досягнення бажаного результату.