1.jpg

Наші послуги

Новини та публікації

assets/cache/images/images/news/immigratsiya-v-ukrainu_01-80x68-597.jpg

02.02.2021

13 січня 2021 року було внесено деякі зміни до Порядку провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію в Україну
assets/cache/images/images/news/2021.01.19_dtp-80x68-5b6.jpg

19.01.2021

Співробітники ЮК "Лігал Профсервіс" успішно надали інтереси клієнта в Дніпровському суді м.Києва за фактом ДТП за ст. 124 КУпАП.
assets/cache/images/images/news/2020.10.27_migration_novosti-80x68-db0.jpg

27.10.2020

З 13 жовтня 2020 року набули чинності нові зміни, метою яких стало усунення цих незручностей і спрощення процедури оформлення посвідки на проживання в Україні для громадян Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Узбекистану, Молдови

Зміна складу засновників компанії

Зміна складу засновників (учасників) в ТОВ.

Смена состава учредителей фирмы

Засновниками (учасниками) є особи, які безпосередньо беруть участь не тільки в організації суб'єкта господарської діяльності, а й у формуванні його статутного капіталу. Саме засновники беруть участь в утворенні майна компанії і приймають на себе зобов'язання, викладені в установчих документах.

Згідно чинного законодавства України засновниками ТОВ можуть бути фізичні, юридичні, а також іноземні особи та підприємства. Відомості про учасників ТОВ вносяться до Єдиного державного реєстру в обов'язковому порядку.

ВАЖЛИВО!

17 червня 2018 року набрав чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Законом передбачені зміни, пов'язані з порядком прийняття рішень, компетенцією органів управління, зазначенням місцезнаходження фірми та інші.

Згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону все ТОВ і ТДВ повинні привести свої статути у відповідність з його нормами протягом 1 року (не пізніше 18 червня 2019 року).

Якщо компанія вирішила провести зміни, пов'язані з внесенням будь-яких змін до Статуту компанії (зміна засновників, зміна адреси ТОВ, зміна КВЕД, зміна найменування ТОВ та ін.) До закінчення зазначеного терміну, при прийомі відповідних документів державний реєстратор аналізує подається Статут на повну відповідність нормам зазначеного Закону. Якщо Статут не відповідає Закону, і відмовляє в проведенні реєстраційної дії у разі невідповідності подається Статуту нормам Закону.
Тому одночасно з вказаною послугою необхідно приводити Статут у відповідність до ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (якщо він ще не проводився).

Більш детально ознайомитися з нюансами приведення Статуту у відповідність Ви можете ЗА ПОСИЛАННЯМ.

Скориставшись послугами нашої компанії Ви можете швидко і якісно привести Ваш статут у відповідність до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

У процесі господарської діяльності зміна складу засновників ТОВ є закономірним явищем. Найчастіше зміна засновників ТОВ відбувається з їх власної ініціативи, проте в бізнесі можуть виникнути обставини і не залежать від їхньої волі.

Зміна складу засновників досить важлива процедура і вимагає значного рівня знань в різних галузях права. Головне при таких змінах продовжувати роботу компанії і запобігти всі негативні наслідки в разі їх виникнення.

ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГИ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ.

Строк зміни складу засновників ТОВ.

Термін внесення змін засновників в Києві за допомогою нашої компанії складає від 1 до 3-х днів. Клієнт також наділяється можливістю проведення змін в скорочені терміни і на території інших адміністративно-територіальних одиниць.

При наявності в складених документах неточностей або невідповідностей чинному законодавству України, термін внесення змін засновників компанії може бути збільшений. Однак, наші юристи надають послуги по усуненню всіх недоліків в документах, які виникли при самостійної подачі документів клієнтом, і проведення зміни засновників фірми в заплановані терміни.

Вартість зміни учасників ТОВ.

Вартість внесення змін засновників залежить від ряду факторів, а саме:
- кількість засновників;
- хто є і буде засновником (фізична особа або юридична особа, резидент або нерезидент);
- підстави для зміни засновників;
- територіальність проведення реєстраційних дій по внесенню змін до складу засновників.

Вартість зміни учасників в ТОВ в м.Києві - 1800 грн. (З одним засновником - фізичною особою).

Додатково оплачуються:

 • Нотаріальні послуги (завірення підпису засновників на протоколі і статуті);
 • Адміністративний збір;
 • Засновник - нерезидент;
 • Компанія знаходиться за межами м.Києва.

Законодавчими актами України визначено такі підстави для зміни учасників ТОВ:

1. Вихід учасника з ТОВ. У деяких випадках учасник самостійно вирішує припинити всі правовідносини з компанією. Таке право є його немайновим правом як учасника ТОВ. Вихід учасника тягне за собою зменшення статутного капіталу та обов'язкове внесення змін до Єдиного державного реєстру.
2. Вступ спадкоємця або правонаступника в ТОВ. Згідно статті 23 Закону, у разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємцю або правонаступнику без згоди учасників товариства.
3. Відчуження учасником частки в статутному капіталі ТОВ. Учасник наділяється правом передати свою частку (частину частки) в статутному капіталі ТОВ шляхом укладення договорів купівлі-продажу корпоративних прав, міни або дарування. Однак, таке відчуження можливо виключно в розмірі сплаченої учасником частки. Внесення змін до Єдиного державного реєстру в даному випадку є обов'язковим.
4. Виключення учасника з ТОВ. Нормативно-правовими актами України чітко передбачені підстави виключення учасника з ТОВ. На сьогодні не передбачена можливість виключити учасника за невиконання обов'язків або в разі, якщо його дії перешкоджають досягненню мети ТОВ.

Згідно статті 15 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» в разі невнесення учасником товариства частки в статутний капітал протягом наданого терміну, загальні збори учасників можуть прийняти рішення про виключення учасника товариства, який має заборгованість по внесенню частки в статутний капітал.

Також статтею 23 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачено виключення учасника з ТОВ у разі його смерті або припинення, якщо спадкоємець або правонаступник не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону у встановлений термін (частина такого учасника повинна становити менше 50 відсотків статутного капіталу ТОВ).

Перелік документів, необхідних для внесення змін до Єдиного державного реєстру, передбачений статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Порядок зміни складу учасників ТОВ.

 1. Прийняття рішення про зміну засновників (учасників). Зміна засновників відноситься до компетенції загальних зборів учасників (або власника) як вищого органу управління ТОВ. Крім того, учасник може самостійно припинити всі правовідносини з компанією шляхом виходу з ТОВ. У будь-якому випадку, правильне оформлення рішення про зміну засновника вимагає професійного підходу і високого рівня знань в сфері корпоративного права.
 2. Підготовка необхідного пакету документів для проведення реєстрації зміни складу засновників і підписання їх у нотаріуса.
 3. Подача документів державному реєстратору. Дуже важливо підготувати правильний перелік документів у подати його суб'єкту державної реєстрації (реєстратору або нотаріуса) у встановлені законом терміни.
 4. Оповіщення контролюючих органів. Завдяки взаємодії суб'єктів державної реєстрації та органів Державної фіскальної служби цей етап внесення змін щодо засновників спрощений. Однак, важливо не допустити помилок і неточностей в документах на внесення змін в цілях запобігання розглядів з органами УКРІНФОРМ.
 5. Отримання документів клієнтом. Для продовження своєї господарської діяльності в результаті проведення змін засновників, компанія обов'язково повинна отримати опис документів, які подавилися для державної реєстрації, виписку з Єдиного державного реєстру, а також інші документи, перелік яких залежить від обставин внесення зміни.

Наша компанія має багаторічний досвід в сфері супроводу бізнесу і постійно «тримає руку на пульсі» всіх новацій законодавства.

Що входить до переліку послуги зі зміни засновників.

До переліку наших послуг зі зміни засновників входить:
- підготовка повного пакету документів на зміну засновників, який безпосередньо залежить від підстави проведення зазначених змін (заява про державну реєстрацію змін форма 3, рішення загальних зборів про виключення учасника з товариства / заяву про вступ до товариства / заяву про вихід з товариства / договір купівлі продажу корпоративних прав та акт прийому-передачі частки в статутному капіталі товариства, довіреність на проведення реєстраційних дій);
- оповіщення органів Державної фіскальної служби;
- внесення змін до Єдиного державного реєстру;
- отримання виписки з Єдиного державного реєстру.

Документи, необхідні для зміни складу засновників (учасників).

- ксерокопія паспорта та ідентифікаційного коду нового засновника;
- довіреність на проведення реєстраційних дій на співробітників ЮК «Лігал Профсервіс»;
- статут в попередній редакції у вигляді ксерокопії (скан-копії) або документа в форматі Microsoft Word;
- інформація про компанію (ксерокопія виписки з Єдиного державного реєстру);
- інформація про склад засновників компанії (ксерокопія останнього протоколу загальних зборів учасників для максимально точного викладу даних про засновників).

В результаті Ви отримуєте:
- опис документів, які подавилися для державної реєстрації змін засновників юридичної особи;
- виписку з Єдиного державного реєстру;
- рішення загальних зборів про виключення учасника з товариства / заяву про вступ до товариства / заяву про вихід з товариства / договір купівлі-продажу корпоративних прав та акт прийому-передачі частки в статутному капіталі товариства.

Наші переваги.

1. Цілеспрямованість. Юристи нашої компанії завжди видобуваються поставлених цілей і гарантують задоволення потреб клієнта.
2. Комунікабельність. Саме у нас Ви отримаєте доступні відповіді на всі питання, що цікавлять і великі консультації в різних напрямках.
3. Репутація. Наша компанія має колосальний досвід в сфері супроводу бізнесу, а також значна кількість задоволених клієнтів.

Для замовлення послуг нашої компанії Ви можете скористатися формою зворотного зв'язку або звернувшись до наших спеціалістів за телефонами, зазначеними на сайті.

Супутні послуги:
- зміна директора підприємства;
- зміна видів діяльності підприємства;
- зміна найменування підприємства;
- смена конечного бенефициарного собственника (выгодополучателя) предприятия;
- приведение уставных документов компании в соответствие с действующим законодательством Украины.

Поширені запитання

 • Скільки учасників може бути в складі ТОВ?
 • Чи треба вносити зміни до статуту ТОВ у зв'язку зі вступом в силу Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»?
 • Чи може іноземець бути засновником ТОВ?
 • Чи потрібна згода інших засновників на вступ спадкоємця в ТОВ?
 • Чи можна провести реєстрацію зміни директора і засновника ТОВ одночасно?
 • Чи може єдиний учасник вийти з ТОВ? Яким шляхом єдиному учаснику краще передавати свою частку в статутному капіталі ТОВ?