Засновниками (учасниками) є особи, які безпосередньо беруть участь не тільки в організації суб'єкта господарської діяльності, а й у формуванні його статутного капіталу. Саме засновники беруть участь в утворенні майна компанії і приймають на себе зобов'язання, викладені в установчих документах.
Згідно чинного законодавства України засновниками ТОВ можуть бути фізичні, юридичні, а також іноземні особи та підприємства. Відомості про учасників ТОВ вносяться до Єдиного державного реєстру в обов'язковому порядку.
ВАЖЛИВО!
17 червня 2018 року набрав чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Законом передбачені зміни, пов'язані з порядком прийняття рішень, компетенцією органів управління, зазначенням місцезнаходження фірми та інші.
Згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону все ТОВ і ТДВ повинні привести свої статути у відповідність з його нормами протягом 1 року (не пізніше 18 червня 2019 року).
Якщо компанія вирішила провести зміни, пов'язані з внесенням будь-яких змін до Статуту компанії (зміна засновників, зміна адреси ТОВ, зміна КВЕД, зміна найменування ТОВ та ін.) До закінчення зазначеного терміну, при прийомі відповідних документів державний реєстратор аналізує подається Статут на повну відповідність нормам зазначеного Закону. Якщо Статут не відповідає Закону, і відмовляє в проведенні реєстраційної дії у разі невідповідності подається Статуту нормам Закону.
Тому одночасно з вказаною послугою необхідно приводити Статут у відповідність до ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (якщо він ще не проводився).
Більш детально ознайомитися з нюансами приведення Статуту у відповідність Ви можете ЗА ПОСИЛАННЯМ.
Скориставшись послугами нашої компанії Ви можете швидко і якісно привести Ваш статут у відповідність до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
У процесі господарської діяльності зміна складу засновників ТОВ є закономірним явищем. Найчастіше зміна засновників ТОВ відбувається з їх власної ініціативи, проте в бізнесі можуть виникнути обставини і не залежать від їхньої волі.
Зміна складу засновників досить важлива процедура і вимагає значного рівня знань в різних галузях права. Головне при таких змінах продовжувати роботу компанії і запобігти всі негативні наслідки в разі їх виникнення.
ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГИ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ.
Термін внесення змін засновників в Києві за допомогою нашої компанії складає від 1 до 3-х днів. Клієнт також наділяється можливістю проведення змін в скорочені терміни і на території інших адміністративно-територіальних одиниць.
При наявності в складених документах неточностей або невідповідностей чинному законодавству України, термін внесення змін засновників компанії може бути збільшений. Однак, наші юристи надають послуги по усуненню всіх недоліків в документах, які виникли при самостійної подачі документів клієнтом, і проведення зміни засновників фірми в заплановані терміни.
Вартість внесення змін засновників залежить від ряду факторів, а саме:
- кількість засновників;
- хто є і буде засновником (фізична особа або юридична особа, резидент або нерезидент);
- підстави для зміни засновників;
- територіальність проведення реєстраційних дій по внесенню змін до складу засновників.
Вартість зміни учасників в ТОВ в м.Києві - 1800 грн. (З одним засновником - фізичною особою).
Додатково оплачуються:
Законодавчими актами України визначено такі підстави для зміни учасників ТОВ:
1. Вихід учасника з ТОВ. У деяких випадках учасник самостійно вирішує припинити всі правовідносини з компанією. Таке право є його немайновим правом як учасника ТОВ. Вихід учасника тягне за собою зменшення статутного капіталу та обов'язкове внесення змін до Єдиного державного реєстру.
2. Вступ спадкоємця або правонаступника в ТОВ. Згідно статті 23 Закону, у разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємцю або правонаступнику без згоди учасників товариства.
3. Відчуження учасником частки в статутному капіталі ТОВ. Учасник наділяється правом передати свою частку (частину частки) в статутному капіталі ТОВ шляхом укладення договорів купівлі-продажу корпоративних прав, міни або дарування. Однак, таке відчуження можливо виключно в розмірі сплаченої учасником частки. Внесення змін до Єдиного державного реєстру в даному випадку є обов'язковим.
4. Виключення учасника з ТОВ. Нормативно-правовими актами України чітко передбачені підстави виключення учасника з ТОВ. На сьогодні не передбачена можливість виключити учасника за невиконання обов'язків або в разі, якщо його дії перешкоджають досягненню мети ТОВ.
Згідно статті 15 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» в разі невнесення учасником товариства частки в статутний капітал протягом наданого терміну, загальні збори учасників можуть прийняти рішення про виключення учасника товариства, який має заборгованість по внесенню частки в статутний капітал.
Також статтею 23 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачено виключення учасника з ТОВ у разі його смерті або припинення, якщо спадкоємець або правонаступник не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону у встановлений термін (частина такого учасника повинна становити менше 50 відсотків статутного капіталу ТОВ).
Перелік документів, необхідних для внесення змін до Єдиного державного реєстру, передбачений статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Наша компанія має багаторічний досвід в сфері супроводу бізнесу і постійно «тримає руку на пульсі» всіх новацій законодавства.
До переліку наших послуг зі зміни засновників входить:
- підготовка повного пакету документів на зміну засновників, який безпосередньо залежить від підстави проведення зазначених змін (заява про державну реєстрацію змін форма 3, рішення загальних зборів про виключення учасника з товариства / заяву про вступ до товариства / заяву про вихід з товариства / договір купівлі продажу корпоративних прав та акт прийому-передачі частки в статутному капіталі товариства, довіреність на проведення реєстраційних дій);
- оповіщення органів Державної фіскальної служби;
- внесення змін до Єдиного державного реєстру;
- отримання виписки з Єдиного державного реєстру.
- ксерокопія паспорта та ідентифікаційного коду нового засновника;
- довіреність на проведення реєстраційних дій на співробітників ЮК «Лігал Профсервіс»;
- статут в попередній редакції у вигляді ксерокопії (скан-копії) або документа в форматі Microsoft Word;
- інформація про компанію (ксерокопія виписки з Єдиного державного реєстру);
- інформація про склад засновників компанії (ксерокопія останнього протоколу загальних зборів учасників для максимально точного викладу даних про засновників).
В результаті Ви отримуєте:
- опис документів, які подавилися для державної реєстрації змін засновників юридичної особи;
- виписку з Єдиного державного реєстру;
- рішення загальних зборів про виключення учасника з товариства / заяву про вступ до товариства / заяву про вихід з товариства / договір купівлі-продажу корпоративних прав та акт прийому-передачі частки в статутному капіталі товариства.
1. Цілеспрямованість. Юристи нашої компанії завжди видобуваються поставлених цілей і гарантують задоволення потреб клієнта.
2. Комунікабельність. Саме у нас Ви отримаєте доступні відповіді на всі питання, що цікавлять і великі консультації в різних напрямках.
3. Репутація. Наша компанія має колосальний досвід в сфері супроводу бізнесу, а також значна кількість задоволених клієнтів.
Для замовлення послуг нашої компанії Ви можете скористатися формою зворотного зв'язку або звернувшись до наших спеціалістів за телефонами, зазначеними на сайті.
Супутні послуги:
- зміна директора підприємства;
- зміна видів діяльності підприємства;
- зміна найменування підприємства;
- смена конечного бенефициарного собственника (выгодополучателя) предприятия;
- приведение уставных документов компании в соответствие с действующим законодательством Украины.
Поширені запитання